Na okřídlených snech mé fantazie....

Chyběl jsi mi...XI.

20. srpna 2009 v 19:49 | Já
Zklamali jste mě, abyste věděli! Takhle málo komentářů? Chtěla jsem Vám sem dát tuhle kapitolku už včera, ale protože málo komentujete, budete čekat! A to i na další kapitolu! Uvidím, jak to tady bude vypadat zítra večer. Když budete hodní, dám vám sem dvanáctku už večer. Ale jestli hodní nebudete! Tak až v pondělí odpoledne, až se vrátím, protože na víkend odjíždím!
Tak teď k tomuhle dílu. Dozvíte se co je zač Daniel, co umí a to je asi tak všechno. Víc si nezasloužíte:-p No tak, nebuďte na mě zlí! Komentáře! Chci vědět, co se vám na příběhu líbí, co ne. Co dělám špatně a co dobře. A co myslíte, jak mám pokračovat? Happy End, nebo ne? A co Mike? Čapnou ho policajti, nebo bude stačit Edward? Nebo ho nepotrestáme? A kdo to vlastně srazil Bellu? Co myslíte?


Esme:

Na příjezdové cestě od silnice bylo slyšet pneumatiky. A zanedlouho na to, mě do nosu udeřil nasládlý pach upíra. Stiskla jsem Carlisleovi ruku a usmála se. Naše návštěva je tady! Ozvalo se zaklepání na dveře. Postavili jsme se a vykročili ke dveřím.
,,Danieli!" zahlaholil můj muž.
,,Carlisle! Esme! Tak rád vás zase vidím!" Před námi stál vysoký, tmavovlasý muž. Byl nesmírně přitažlivý. Pod košilí se mu rýsovaly svaly. Ale zároveň vypadal velmi elegantně a moudře. Umím si představit, že mu ženy padají k nohám.
,,My tebe také, Danieli!" odpověděla jsem mu. Pak jsme se objali.
,,Ach, Esmé! Stále tak krásná a milující? Ty ses vůbec nezměnila!"
,,Ale Danieli! Ty také ne. Stále jsi stejný gentleman." Všichni tři jsme se rozesmáli. Carlisle pokynul rukou a přesunuli jsme se do obývacího pokoje.

,,Tak rodino, povězte mi, co je nového? Kde jsou děti?"
,,Samozřejmě ve škole. Nezbytná hra na lidi." pousmál se můj muž. ,,Co je nového kromě problému, který tě sem přivedl?"
,,Problému? Nevím o čem to mluvíš." zatvářil se nechápavě.
,,Danieli, klidně mluv. Carl o všem ví."
,,Ach, tedy dobrá. Váš malý problém. Nechcete mi o tom říci víc? Samozřejmě mi Alice něco řekla, ale rád budu vědět víc."
,,Jistě. No, tak kde začít?" ironicky se pousmál Carlisle a pokračoval.
,,Před pár týdny, měla Alice vidění, že do Forks přijede nová dívka. To by nebylo nic neobvyklého. Ovšem, když Edward poprvé uviděl tu dívku, vidění se rozšířila. Podle Alice by Bella, tak se jmenuje, měla být Edwardovou spřízněnou duší. Ve všech svých vizích vidí jen to jedno. Ti dva se budou neskutečně milovat a z Isabelly se stane upír."
,,Ale v tomhle ten problém není, že? Každý si musíme partnera najít nějakou cestou. A nemůžeme čekat, že už ho pro nás nějaký upír proměnil. Takové věci se stávají, ne?
,,Ach, ano. Máš naprostou pravdu. Jenže je to komplikovanější. Když Edward tu dívku poprvé uviděl, možná bych měl říci ucítil, jeho smysly, jako by se zbláznily. Její krev mu neuvěřitelným způsobem voní. Ona ho přitahuje jako magnet. Byl zázrak, že jí Edward toho dne nezabil. Musel potom odjet na pár dní pryč, aby se s tím vyrovnal. Každý jeden den prožívá nová a nová muka, způsobená její vůní. A zároveň, jí zabít nechce. Já osobně bych řekl, že k ní chová poněkud ochranářské pudy, které se zatím ale neprojevují. A pak, je tu komplikace v podobě Edwarda."

Daniel se zatvářil poněkud překvapeně. Ach, ano. Myslím, že on ještě neslyšel Edwardovu teorii.

,,Víš, Edward je přesvědčen, že nemá duši. Myslí si, že je stvořením zla, které o duši přišlo a jeho jediný cíl je peklo. A v životě by nedovolil nikomu, aby kvůli němu podstoupil to samé. A myslím si, že to je důvod, proč si vsugeroval, že ta dívka k němu nepatří. Většina rodiny už k ní cítí lásku. Alice od samého začátku. Esme s ní strávila jedno odpoledne na nákupu a už teď by za ní položila život. Emmet o ní mluví, jako o své nové malé sestřičce. Jasper, ten je neutrální. Já Bellu prozatím neznám, ale pevně věřím, že jí budu milovat jako ostatní. Jen Rosalii jí nemá ráda. Snad kvůli tomu, že žárlí."

Při poslední poznámce se Daniel usmál.

,,Alice mluvila o tom, že jí Edward nemůže číst myšlenky?"
,,Ano. Nedokážeme si vysvětlit, proč tomu tak je. I když, mám ohledně toho jistou hypotézu. Podle mě, se jedná o dar, který dostane v budoucnu jako upír."
,,To je dost možné. Víte, rád bych tu tajemnou Isabellu viděl. Myslíte, že je to možné? "
,,Budeš s ní chtít i mluvit?"
,,Och to ne! Stačí mi prohlédnout si jí zdáli."

...................................................

Zavedla jsem Daniela před střední školu ve Forks. Schovali jsme se nedaleko parkoviště do křoví a čekali, až kolem nás Bella půjde. Ze školy vyšli Alice s Jasperem. Alice nám svou rychlostí zamávala tak, aby to nebylo vidět. Když šli okolo, zašeptala:
,,Ráda tě vidím Danieli. Bella jde hned za námi. Ale pospěště si, Edward přijde chvilku po ní. Ať vás nevidí, jak se schováváte. Moc by se ptal."

Měla pravdu. Sotva odešla, ze dveří vyšla ona. Měla na sobě obyčejné jeansy a bundu. Šla poněkud nemotorně a bylo vidět, že jí vadí drobný déšť, dopadající jí do obličeje. Skláněla před ním hlavu a mračila se jako sto čertů.

Daniel se na ní díval a usmíval se. Když prošla kolem nás, zhluboka nasál vzduch.
,,Esme? Jak tobě voní? Jinak než ostatní lidé?"
,,Ne Danieli. Voní nádherně, to ano, ale ne tak jako Edwardovi. Je to prostě obyčejná vůně."
,,Myslel jsem si to. La tua cantante."
,,Prosím?" pozvedla jsem obočí. Výraz, který pronesl jsem neznala.
,,To nic, Esme. Vysvětlím ti to někdy jindy."
,,Dobře. Prozraď mi alespoň - nikdy jsem tě neviděla použít tvou schopnost - co s Edwardem provedeš?"
,,Jistě jsi slyšela o hypnóze u lidí? Je to prakticky stejné. Edwardův rozum nám dá na chvíli pokoj a otevře vrátka pro srdce. Přinutím ho, aby nahlas řekl, co cítí. Až se probere, bude si to pamatovat a pomůže mu to v rozhodování."
,,Takže to ještě není stoprocentní?" zeptala jsem se znepokojeně.
,,Neboj, mám i plán B." usmál se. Pak mě chytil za ruku a táhnul za dětmi. Byl nejvyšší čas. Edward je tu každou chvíli.

.......................................................

,,Alice! Stále stejně mazaná, ty potvůrko?" Daniel se na Alici smál. Věděla jsem, že pro ní má slabost. Bůhví, proč zrovna ona? Třeba v ní také vidí dceru.
,,A ty stejně nevychovaný, jako kdysi. Jeden by řekl, že za těch pár let už ses mohl naučit chovat, ne?" dloubla ho do žeber a pak obejmula.
,,Taky tě rád vidím, holčičko." pustil jí a natáhl ruku k Jasperovi.
..Jazzi. Doufám, že se o ní staráš dobře?"
,,Lépe už to neumím." usmál se i Jasper.
Od školy k nám přicházeli ostatní tři členové.
,,Rosalie! Ty jsi snad ještě více zkrásněla!" zvolal, uklonil se a potěšené Rose políbil ruku.
,,Děkuju, vítej." špitla a vypadala, že kdyby se uměla červenat, byla by jako rajče.
,,Danieli! Rád tě zase vidím!" obdivně zahučel Emmet. Tvářil se přitom tak legračně. Na jednu stranu jako kdyby semu splnil sen a na druhou, jako kdyby byl překvapen, že zrovna on si může potřásat rukou s někým takovým.
,,I já tebe, chlape! A Edward! Tebe taky moc rád zase vidím!"
,,Vítej!" usmál se.
V ten moment kolem nás projelo nějaké auto. Edward se zatvářil bolestně a rozhněvaně.
,Děje se něco?´ poslala jsem mu myšlenku. Jen se na mě usmál a zavrtěl hlavou.

Edward:

Za pár okamžiků jsme všichni dorazili domů. Daniel s Carlislem se někam vypařili probírat novinky o Volturiových. Esme Danielovi připravovala pokoj. Holky se jako vždy věnovaly nějakému katalogu a já s klukama jsme se dívali na televizi.
,,Nepůjdeme ven? Třeba ulovit nějakou srnku z lesíka?" zeptal se Emmet. Myslel při tom na Daniela.
,,Proč ne?" odpověděl mu Jasper. Ten zase myslel na to, že je Emmet na něco hrozně zvědavý a že on chce vědět, co to je.
,,Tak jdem." povzdechl jsem si a v mžiku stál před domem.
V lese jsme se nejdříve rozdělili a každý si šel něco ulovit. Pak jsme se sešli na mítině. Já se posadil na obrovský balvan a Jazz se opřel o menší strom, na kterém seděl Emm.
,,Tak to vyklop!" znuděně jsem se podíval na Emmeta. Ten se nadechl, chvíli ještě přemýšlel a pak z něj vypadlo:
,,Edwarde, kolik schopností má Daniel?" Jasper se rozesmál.
,,Tak na to ses chtěl celou dobu zeptat?" jako odpověď po něm Emmet hodil šiškou.
,,Neznám všechny jeho schopnosti. Jisté je, že umí posilovat moc jiných. Pak ta jeho senzace s odhalováním citů."
,,Pokud chce, umí se částečně zastírat. Alespoň moje schopnost na něj občas nepůsobí." doplnil mě Jazz.
,,To ta moje taky.Vím, že má ještě jednu silnou, ale nikdo kromě Ara, jeho bratrů a Elezeara netuší co to je. Slyšel jsem to v Calisleových myšlenkách. Když ještě byl u Volturiů i Elezear, poprosil ho Aro, aby mu to prozradil. Od té doby se Aro Daniela bojí. Takže to musí být něco silného."
,,Proto ho Aro nechává odcházet jak se mu chce?"
,,Nejspíš. Neumím si představit, proč by to jinak dělal. Aro si nenechá utéct nikoho nadaného."
Na chvíli se rozhostilo ticho, které po pár minutách přerušil Emmet.
,,Takže, je to nejsilnější upír na světě?"
,,Je to pravděpodobné. Nikdy jsem o nikom silnějším neslyšel a nejsem sám."
,,Páni a tomuhle já tykám!" blaženě vydechl Emmet, čím u nás dvou spustil salvu smíchu.
,,Tak slez ty náš Emánku. Takovýhle výraz jsem u tebe naposledy viděl o Vánocích, když si Rose oblékla ten sexy obleček. Abys samým blahem nezačal chrochtat." Jazz Emmeta dráždil a já čekal, že se po něm vrhne, aby mu ukázal, zač je toho loket. On se však jen usmál a chrochtl. Jasper nasadil legrační zklamaný výraz.
,Jakto, že nereaguje?´ ptal se mě zklamaně v myšlenkách. Já ale taky nechápal. Oba jsme se na něj zmateně podívali. On nám pohled oplatil a jeho tvář se začala roztahovat do většího a většího úsměvu. Najednou se šíleně rozřehtal. Musel být slyšet až dole ve Forks.
,,M-m-měli byste se v-vidět!" vykoktal mezi jednotlivými nádechy a spadl ze stromu.
Schválně, samozřejmě.
 

4 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Łimetk@ Łimetk@ | Web | 20. srpna 2009 v 19:50 | Reagovat

ahojky máš super design!!!

2 An3tk4 An3tk4 | 20. srpna 2009 v 21:59 | Reagovat

ááá...až v pondělíí..ne tohle mi nedělej =D ...přes měsíc tady čekám na další díleček a do pondělka to nevydržím =( prosíííííím..dneska =D  :-)  :-(  ;-)

3 verča verča | 20. srpna 2009 v 22:06 | Reagovat

áááá..tak to ne ...dej sem dneska další díleček...vždyť už si nás trápila dost jak si ho přes měsíc nepřidala =( prosííííím  :-(

4 An3tk4 An3tk4 | 20. srpna 2009 v 22:14 | Reagovat

jasně že happy end =D..a nebo rozděl povídku na 2 části =D - sad end a happy end =D zbytek nechám na tobě =D ale Mika ozhodně potrastat .....a Edem =D

5 Dadaa Dadaa | Web | 20. srpna 2009 v 22:32 | Reagovat

Pekny diel, som zvedava co na nich daniel vymysli :)... asi viem preco bolo zrazu tak malo komentarov, tipujem to na to ze jak si sem tak dlho nic nepridala, takto asi polka vzdala... ale niektori , vratane mna, sem chodia pravidelne, tak nas nenechaj dlho cakat a pls potes nas dalsou kapitolkou  :-)  :D

6 gaudi gaudi | 20. srpna 2009 v 23:04 | Reagovat

aaaa dalsí dielik! waw! super! určite Happy end!! a pllllls! další dielik čo najskor! plls! heh a k tomu počtu komentov.. neplatilo ak by ich viac pridal jeden človek ?  :-P  :-x  :-P  :-P  :-D  :-D

7 siza siza | 21. srpna 2009 v 7:25 | Reagovat

krása poprosím rýchlo dalšiu kapitolu , určite chcem happy end a nech si to Edward pekne vybavý s Mikom sám  :-D a dúfam že bells sa nič vážne nestalo :-(

8 LuCc LuCc | 21. srpna 2009 v 9:48 | Reagovat

Dnééska už dnééés pjosííím

9 Adrianga Adrianga | E-mail | Web | 21. srpna 2009 v 12:12 | Reagovat

Takže. Tohle byl parádní díl. Jenom to trochu nechápu..Když srazilo Bellu to auto.. co dělala druhej den ve škole?
Jinak skvělýýý! :) Dneska přidej další pls! :D My už budem hodný, slibujem, že jo? :D
Jinak tady máš odpovědi na tvý otázky :D
Jak máš pokračovat? Samozřejmě HAPPY ENDEM!
U toho Mika bych policajty nezatahovala. To by měl co dočinění s Charliem a to by bylo hrozně komplikovaný.. Já bych to prostě nechala zjistit Edwarda :D Ale Bella se asi bude stydět a neřekne mu to co? :D:D Tak se může prokecnout :D
Nevím, kdo mohl srazit Bellu...To fakt netušim :D a Daniel se mi zdá hodně sympatickej.. doufám, že ve skutečnosti fakt je :D a dozvíme se o tý jeho velký schopnosti?

10 Veronika Veronika | 21. srpna 2009 v 13:13 | Reagovat

Tak tohle bylo asi trošku nedorozumění z předchozích dílů. Bella měla rande s Mikem ve středu. Daniel taky přijel ve středu. Je to stejnej den, jen z jinýho pohledu. Bellu srazí auto až večer. To jak jsem napsala že se Edward mračil když kolem nich na parkovišti projelo auto a jak se ho ptala Esme co se děje, v tom autě seděl Mike. Proto to mračení. Ale to se ještě ujasní v dalším díle. O té jeho schopnosti bude celá dvanáctka! Jinak souhlasím, že policajty bych do toho netahala. A jinak moc děkuju za nejdelší koment v mém životě:-)

11 Izzy Mary Izzy Mary | Web | 21. srpna 2009 v 13:34 | Reagovat

Další komentík ode mne... honem dej sem další dílek prosím :-D

12 Adrianga Adrianga | E-mail | Web | 21. srpna 2009 v 16:55 | Reagovat

Veronika : promiň :D nechala jsem se unýst :D ale díky za objasnění. těším se na dalšíííí :)

13 Anna Anna | 21. srpna 2009 v 21:16 | Reagovat

Nádhera :-) ... Rychle pokračuj PLS :-)

14 Ejdriana Ejdriana | 23. srpna 2009 v 18:32 | Reagovat

dnnnnnnnnnnnnnnnneeeeeeeeeees :-)  :-D

15 An3tk4 An3tk4 | 24. srpna 2009 v 21:53 | Reagovat

no táááák..už je pondělí večer a furt tu nic není =(

16 gaudi gaudi | Web | 25. srpna 2009 v 21:20 | Reagovat

no tááááák.. ked je to pokráčko? ? ? ?

17 anamor anamor | 25. srpna 2009 v 22:02 | Reagovat

krása  :-)  :-D rychle další :-D

18 Adrianga Adrianga | Web | 26. srpna 2009 v 12:50 | Reagovat

Tak cooo?? Nesmíš nás tolik napínat!

19 dablinka13 dablinka13 | 30. srpna 2009 v 19:09 | Reagovat

super!!! honem napiš další díl prosííím

20 nika nika | 1. září 2009 v 20:38 | Reagovat

kedy bude pokracko?? .... prave som si precitala vsetky casti a strasne sa mi pacia  :-) ... a stale kukam ci je pokracko a ono stale nic  :-?  ... uz zacinam mat depku  :-!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama